Jalkapallon MM-kisojen koko otteluohjelma ja tv-tiedot

Jalkapallon MM-kisat alkavat 20. marraskuuta ja päättyvät 18. joulukuuta. Tässä on kisojen otteluohjelma.

Näkymä Ahmad Bin Ali Stadiumilta.

18.11. 7:00

Sunnuntai 20. marraskuuta

18.00 Qatar–Ecuador (A-lohko), Al Yle

Maanantai 21. marraskuuta

15.00 Englanti–Iran (B-lohko) Yle

18.00 Senegal–Hollanti (A-lohko) Yle

21.00 Yhdysvallat–Wales (B-lohko) MTV, C More

Tiistai 22. marraskuuta

12.00 Argentiina–Saudi-Arabia (C-lohko) Yle

15.00 Tanska–Tunisia (D-lohko) MTV, C More

18.00 Meksiko–Puola (C-lohko) MTV, C More

21.00 Ranska–Australia (D-lohko) Yle

Keskiviikko 23. marraskuuta

12.00 Marokko–Kroatia (F-lohko) Yle

15.00 Saksa–Japani (E-lohko) MTV, C More

18.00 Espanja–Costa Rica (E-lohko) Yle

21.00 Belgia–Kanada (F-lohko) MTV, C More

Torstai 24. marraskuuta

12.00 Sveitsi–Kamerun (G-lohko) Yle

15.00 Uruguay–Etelä-Korea (H-lohko) MTV, C More

18.00 Portugali–Ghana (H-lohko) MTV, C More

21.00 Brasilia–Serbia (G-lohko)- Yle

Perjantai 25. marraskuuta

12.00 Wales–Iran (B-lohko) Yle

15.00 Qatar–Senegal (A-lohko) Yle

18.00 Hollanti–Ecuador (A-lohko) MTV, C More

21.00 Englanti–Yhdysvallat (B-lohko) Yle

Lauantai 26. marraskuuta

12.00 Tunisia–Australia (D-lohko) Yle

15.00 Puola–Saudi-Arabia (C-lohko) Yle

18.00 Ranska–Tanska (D-lohko) MTV, C More

21.00 Argentiina–Meksiko (C-lohko) Yle

Sunnuntai 27. marraskuuta

12.00 Japani–Costa Rica (E-lohko)

15.00 Belgia–Marokko (F-lohko) MTV, C More

18.00 Kroatia–Kanada (F-lohko) MTV, C More

21.00 Espanja–Saksa (E-lohko) Yle

Maanantai 28. marraskuuta

12.00 Kamurun–Serbia (G-lohko) Yle

15.00 Etelä-Korea–Ghana (H-lohko) Yle

18.00 Brasilia–Sveitsi (G-lohko) Yle

21.00 Portugali–Uruguay (H-lohko) MTV, C More

Tiistai 29. marraskuuta

17.00 Hollanti–Qatar (A-lohko) Yle

17.00 Ecuador–Senegal (A-lohko) Yle

21.00 Wales–Englanti (B-lohko) MTV, C More

21.00 Iran–Yhdysvallat (B-lohko) MTV, C More

Keskiviikko 30. marraskuuta

17.00 Australia–Tanska (D-lohko) Yle

17.00 Tunisia–Ranska (D-lohko) Yle

21.00 Puola–Argentiina (C-lohko) Yle

21.00 Saudi-Arabia–Meksiko (C-lohko) Yle

Torstai 1. joulukuuta

17.00 Kroatia–Belgia (F-lohko) Yle

17.00 Kanada–Marokko (F-lohko) Yle

21.00 Japani–Espanja (E-lohko) Yle

21.00 Costa Rica–Saksa (E-lohko) Yle

Perjantai 2. joulukuuta

17.00 Ghana–Uruguay (H-lohko) Yle

17.00 Etelä-Korea–Portugali (H-lohko) Yle

21.00 Serbia–Sveitsi (G-lohko) MTV, C More

21.00 Kamerun–Brasilia (G-lohko) MTV, C More

Lauantai 3. joulukuuta

17.00 Neljännesvälierä A1–B2 MTV, C More

21.00 Neljännesvälierä C1–D2 Yle

Sunnuntai 4. joulukuuta

17.00 Neljännesvälierä D1–C2 Yle

21.00 Neljännesvälierä B1–A2 Yle

Maanantai 5.12.

17.00 Neljännesvälierä E1–F2 Yle

21.00 Neljännesvälierä G1–H2 MTV, C More

Tiistai 6.12.

17.00 Neljännesvälierä F1–E2 Yle

21.00 Neljännesvälierä H1–G2 Yle

Perjantai 9.12.

17.00 Puolivälierä A1/B2–C1/D2 Yle

21.00 Puolivälierä G1/H2–E1/F2 MTV, C More

Lauantai 10.12.

17.00 Puolivälierä 2A/1B–D1/C2 Yle

21.00 Puolivälierä H1/G2–F1/E2 Yle

Tiistai 13.12.

21.00 Välierä (perjantain 9.12. otteluiden voittajat) MTV, C More

Perjantai 14.12.

21.00 Välierä (lauantain 10.12. otteluiden voittajat) Yle

Lauantai 17.12.

17.00 Pronssiottelu MTV, C More

Sunnuntai 18.12.

17.00 Loppuottelu Yle

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan
Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan
Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan
Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Osion uusimmat

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut