Suorien lähetysten lista kasvaa – Katso tästä tulevat tapahtumat - Urheilu - Satakunnan Kansa

Suorien lähetysten lista kasvaa – Katso tästä tulevat tapahtumat

Tulevaisuudessakin on luvassa kattava määrä suoria urheilulähetyksiä.

4.2. 11:18 | Päivitetty 12:44

Satakunnan Kansan suorien lähetysten kimara jatkuu.

Näytämme lähiaikoina ainakin seuraavat ottelut ja tapahtumat suorina lähetyksinä verkkosivuillamme, kunhan koronatilanne vain sallii tapahtumien järjestämisen:

Ottelulähetykset löytyvät osoitteesta: https://www.satakunnankansa.fi/aihe/live/

Maanantai 2.8.

Kello 18 Fera–Pesäkarhut, B-tyttöjen Superpesistä

Keskiviikko 4.8.

Kello 18.30 FC Jazz–EPS, jalkapallon Kakkosta

Lauantai 7.8.

Kello 17 FC Jazz–KaaPo, jalkapallon Kakkosta

Sunnuntai 8.8.

Kello 19 Bears–Eagles, amerikkalaisen jalkapallon 1. divisioonaa

Perjantai 13.8.

Kello 18 Kuopio–UPV, miesten Ykköspesistä

Sunnuntai 15.8.

Kello 16 UPV–Laukaa, miesten Ykköspesistä

Keskiviikko 18.8.

Kello 17.30 Alavus–UPV, miesten Ykköspesistä

Perjantai 20.8.

Kello 18.30 FC Jazz–TPV, jalkapallon Kakkosta

Lauantai 21.8.

Kello 15 UPV–Alajärvi, miesten Ykköspesistä

Kello 17 VPS–MuSa, jalkapallon Ykköstä

Kello 19 East City Giants–Bears, amerikkalaisen jalkapallon 1. divisioonaa

Keskiviikko 25.8.

Kello 17.30 Ikaalinen–UPV, miesten Ykköspesistä

Perjantai 27.8.

Kello 18.30 FC Jazz–FC Honka-akatemia, jalkapallon Kakkosta

Lauantai 28.8.

Kello 17.30 Saints–Bears, amerikkalaisen jalkapallon 1. divisioonaa

Sunnuntai 29.8.

Kello 16 UPV–Loimaa, miesten Ykköspesistä

Perjantai 10.9.

Kello 18.30 TPS–MuSa, jalkapallon Ykköstä

Lauantai 18.9.

Kello 15 FC Jazz–Ilves 2, jalkapallon Kakkosta

Lauantai 25.9.

Kello 15 Ilves 2–FC Jazz, jalkapallon Kakkosta

Suorien lähetysten seuraaminen vaatii kirjautumisen/tilauksen. Jos sinulla ei ole tilausta, voit tehdä yhden euron hintaisen tutustumistilauksen täällä.

Muutokset otteluohjelmiin ja lähetysaikoihin ovat mahdollisia. Osasta peleistä puuttuu vielä alkamisaika. Osassa otteluista on mukana selostus.

Aikaisempia suoria lähetyksiä, joiden tallenteet löydät osoitteesta satakunnankansa.fi/live:

Perjantai 4.6.

Kello 18 Pesäkarhut–Laitilan Jyske, B-tyttöjen Superpesistä

Sunnuntai 6.6.

Kello 14 Laukaa–UPV, miesten Ykköspesistä

Torstai 17.06.

Kello 18 Kempeleen Kiri–Kankaanpään Maila, miesten Superpesistä

Kello 19.10 KaPa–Into, jalkapallon Kutosta

Perjantai 18.6.

Kello 18 Alajärvi–UPV, miesten Ykköspesistä.

Lauantai 19.6.

Kello 16 FC Jazz–HJS, jalkapallon Kakkosta, selostus Juha Luotola

Kello 19 Bears–Nordmen, amerikkalaisen jalkapallon 1. divisioonaa

Sunnuntai 20.6.

Kello 15 Haminan Palloilijat – Pesäkarhut-Akatemia, naisten ykköpesistä.

Kello 16 KPV–MuSa, jalkapallon Ykköstä

Kello 16 UPV–Kannus, miesten Ykköspesistä

Maanantai 21.6.

Kello 18 Haminan Palloilijat–Pesäkarhut, B-tyttöjen Superpesistä

Keskiviikko 23.06.

Kello 18 Roihuttaret–Fera, naisten superpesistä

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osion uusimmat

Luitko jo nämä?

Lue myös: