Mies solmi 34 sentin sähkösopimuksen eikä pääse siitä millään eroon – Fortumin vastaus oli kuin märkä rätti vasten kasvoja

Pasi Laitinen ihmettelee, ettei Fortum ole vielä tullut vastaan sähkösopimusten hinnoissa, vaikka moni yhtiö on näin tekemässä. Hän harmittelee olevansa ”naimisissa” kalliin sopimuksensa kanssa vielä lähes kaksi vuotta. Selvitimme, millaisia sakkoja nyt joutuu maksamaan, jos irtisanoo määräaikaisen sähkösopimuksen.

Pasi Laitinen teki kahden vuoden määräaikaisen sähkösopimuksen marraskuussa. Nyt hinnat ovat laskeneet eikä hän pääse sopimuksesta eroon niin, että siinä olis järkeä.

11.2. 16:44

Kymmenen vuotta Fortumin asiakkaana ollut lempääläläinen Pasi Laitinen järkyttyi, kun hän tiedusteli vaihtoehtoja marraskuussa tekemälleen 24 kuukauden sähkösopimukselle. Laitinen kuvailee asiakaspalvelijan antaman kieltävän vastauksen olleen kuin märkä rätti vasten kasvoja.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut