Katso kuvakooste: Odotuksia, iloa, pettymyksiä? – Vaalivalvojaiset Porin Bepopissa

Näissä tunnelmissa puolueväki ja muut vaikuttajat seuraavat eduskuntavaalien tuloksen selviämistä Porin Bepopin vaalivalvojaisissa.

Porin kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Mari Kaunistola (kok.) ja kokoomuksen Satakunnan piirin toiminnanjohtaja Antti Ahonen riemuisissa tunnelmissa ennakkoäänten julkistamisen jälkeen.

Porin kaupunginvaltuutettu ja teknisen lautakunnan puheenjohtaja Mikael Ropo (kok.) on itse ehdokkaana, ja vaalipäivän jännitys on ollut sen mukainen. ”Olen kehitellyt kaikenlaista puuhaa päivään, muun muassa auto tuli siivottua. Kyllä jokainen tunti on ollut kitutunti”, Ropo sanoo ja arvioi puoli kahdeksan jälkeen illalla jännityksensä kouluarvosanalla kahdeksan tasolle. Oma ääni oli annettu jo ennakkoon

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Osion uusimmat

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut