Uusi sivistysjohtaja on parhaimmillaan arjen organisoinnissa ja kokonaisuuksien hahmottamisessa – työssään hän haluaa kuunnella paitsi alaisiaan, myös kuntalaisia

Kokemäen kaupunki saa Päivi Vuoresta sivistysjohtajan, joka on helposti lähestyttävä ja avoin. Tiedottamisessa hän katsoo onnistuneensa erityisen hyvin.

Päivi Vuori on ollut Äetsän koulussa töissä lähes 25 vuotta. Ellei häntä olisi valittu Kokemäen sivistysjohtajaksi, hän olisi todennäköisesti pyrkinyt Kokemäelle rehtorin virkaan.

19.2. 19:00

Kokemäki

Rehtori Päivi Vuoren työhuoneen seinät, pöydät ja hyllyt on laputettu riemunkirjaviksi.

Ne ovat täynnä viestilappuja, joihin oppilaat ovat kirjoittaneet syntymäpäiväonnitteluja. Vuori täytti tammikuussa 50 vuotta, ja oppilaat käyttivät tilaisuutta hyväkseen sillä aikaa, kun rehtorilla oli vapaapäivä.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut