Elina Nisanderin hoivapalveluiden piiriin kuuluu kaikki mahdollinen apu, jota kotona itsenäisesti asuva voi päivittäisissä askareissa tarvita. Lisäksi Elina Nisander on ollut mukana Sirpa Heinikankaan tädin saattohoidossa.
”Mun täti halusi, että hän elää elämänsä loppuun asti kotona. Ja se oli teidän avulla mahdollista”, Heinikangas kiittää.
Katso Elinan ja Sirpan koko keskustelu:
Yrittäjien Aika
Aika on kaikille sama
Miten me käytämme aikaa, on tietoinen tai tiedostamaton valinta. Vain roolit vaihtuvat. Jonakin hetkenä olet yrittäjä tai asiakaspalvelija, toisena asiakas tai potilas. Ikävästi puhumiseen kuluu sama aika kuin rakentavaan palautteeseen. Puolessatoista minuutissa ehtii vaihtamaan autonrenkaan, ottamaan verinäytteen ja paistamaan pihvistä toisenkin puolen. Myös kertomaan tarinan. Ja kiittämään.
#yrittäjienaika #asiakaspalvelunaika
Yhteistyössä:
Kotihoito Ilonat Nisander Oy
Porin Puuvilla & Generaattorisali
Satakunnan Yrittäjät
Satakunnan Kansa
Sanoma
Katso lisää:
"Että se rakkaus välittyy keittiöstä sinne sun lautaselle saakka"