Ulospuhallus Ässien mestaruudesta – patapaitojen soturi pani kroppaa likoon niin, että nelikymppisenä oli tekonivelien aika

Jani Honkanen keräsi kehuja siitä, millainen pelaaja hän oli pukukopissa. Hän kertoo myös oman kaikkein ikimuistoisimman hetkensä Ässien mestaruuskaudelta.

Jani Honkanen oli Ässien mestaruuskauden peruspuolustaja, joka piti omalla alueella huolen, ettei vastustaja päässyt kiekkoon. Välieräsarjassa JYPiä vastaan tämän asian totesi myös Darryl Boyce.

12.2. 8:30

Pori

Satakunnan Kansa muistelee Ässien mestaruuskevättä nostamalla esiin henkilöitä ja hetkiä kymmenen vuoden takaa.

Ässien mestaruuskauden puolustaja Jani Honkanen vastaa puhelimeen Puolan pääkaupungista Varsovasta.

Hän on siellä vuonna 2020 perustamansa Jalogo Oy:n asioilla. Ensimmäisenä kokonaisena toimintavuotenaan 263 000 euroa liikevaihtoa tehnyt firma myy yrityksille ja urheiluseuroille esimerkiksi vaatteita.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Tietoa ei ole vielä lähdetty hakemaan

Mainos

Tuoreimmat tähtijutut