Satakunta
Päivitetty 6.1.2010 23:24, julkaistu 6.1.2010 20:50

Räisälän opiston kiinteistö meni kaupaksi

Kuva: Hannu Aaltonen/SK/Arkisto
Tapio PessiLähetä palautetta toimittajalle
Kokemäellä sijaitsevan Räisälän opiston rakennukset ja neljän hehtaarin tontti on myyty 131 000 eurolla.

Räisälän kansanopiston kiinteistön Kokemäellä ovat ostaneet kokemäkeläiset Ossi ja Anja Polvivaara. Myyjänä on konkurssiin karahtaneen Räisälän kansanopiston kannatusyhdistyksen konkurssipesä.

Ostajat ovat jo käynnistäneet neuvottelut opiston tilojen vuokraamisesta maahanmuuttajien vastaanottokeskukseksi. Muitakin suunnitelmia pienimuotoista kiinteistöjalostusta harjoittavilla ostajilla on.

Kauppahinta on 131 000 euroa. Kauppa käsittää kolme rakennusta ja yli neljän hehtaarin tontin.


AVAINSANAT: Räisälän opisto, maahanmuuttajien vastaanottokeskus

Kirjoita kommentti

Ohjeet: Voit aloittaa keskustelun ja jättää kommentin kirjautumatta palveluun. Kirjoittajat vastaavat itse kommenteistaan. Keskustelu on ennakkomoderoidu eli kommentit luetaan ennen julkaisua.

Kommentti

Uutisia

Musiikki
Kotimaa
Lukijoiden kuvat

Polsanluoto

Lukijan kuvat

Lukijan kuva

Lukijan kuvia julkaistaan myös verkossa SK24.fi/mielipide.
Blogit
 
 
Videot

Tarvitset Flash Player 9:n ja Javascriptia tukevan selaimen.

Hae Flash Player tästä
Lataa Flash player

Pääkirjoitukset
Urheilu
Ulkomaat

Uutisia

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.autotalli.com www.etuovi.com www.mikko.fi www.mascus.fi www.vuokraovi.com www.monster.fi
Tämän alueen uusin tarjonta:
Satakunnan Kansa  Pohjoisranta 11 E  Vaihde 010 665132  Fax 010 6658330 | Käyttäjäehdot | Sopimusehdot