Yrjönkadun Appro: kaikkien opiskelijoiden yhteinen juhla
- Haalarimerkit ojennukseen, opiskeluriehat alkavat!
Yrjönkadun Appro on Porin Kyltereiden toista kertaa järjestämä kaikki satakuntalaiset opiskelijat yhteen keräävä baaritutkinto, jossa mukana on 15 Porin kuuminta ravintolaa. Tapahtuma järjestetään 22. syyskuuta – merkitse päivä kalenteriisi heti!
Liput ennakkoon osoitteesta www.porinkylterit.fi 7 eurolla tai Etelärannasta 10 euron hintaan tapahtumapäivänä kello 16-18.
Appro mukailee isommista opiskelukaupungeista tuttua perinnettä: opiskelija saa lähtöpisteestä tutkintopassin, johon kerätään leimoja naurettavan halpoja juomia vastaan. Tarjolla on aina myös alkoholiton vaihtoehto, joten pelkästä suurkulutuksen juhlasta ei ole kyse, tärkeintä on hauskanpito sekä porilaiseen baarikulttuuriin tutustuminen.
Illan päätteeksi sikamaisen tutkinnon suorittaneet saavat urotyöstään palkinnoksi arvokkaat haalarimerkit.
Väsymystä ei tunneta, kun yön pikkutunteina lavalle astelee kovempaakin kovempi cover orkesteri Joku paikallinen Bändi Nightclub Vaakunassa!
Haalarit niskaan, passi kaulaan ja kohti uusia seikkailuja Porin ravitsemusliikkeissä!









Siivu kertoo opiskelijamaailman ja maakunnan korkeakoulujen uutiset.



SIIS MAHTAVAA! Yrjönkadun approsta ei ole kuin hyvää sanottavaa! Jee jee nähdään!!!
Ilmoita asiaton kommentti