Hirsimäki ja Nickerson keskustelleet paluusta
- Matt Nickersonin paluusta Ässiin neuvotellaan.
Loistavan debyytin suorittanut Tomas Zaborsky ei jää Ässien viimeiseksi hankinnaksi. Kapea puolustuskalusto kaipaa täydennystä, eikä ketään varmasti yllätä, että katse on suunnattu tuttuun mieheen: Matt Nickersoniin.
Toimitusjohtaja Jukka Hirsimäki myöntää jo keskustelleensa jenkkipuolustajan kanssa mahdollisesta uusimmasta paluusta.
– Matt ei ole saanut AHL:ssä peliaikaa, eikä hän sitä loputtomiin jää odottamaan. Hän on kertonut olevansa Springfieldin hierarkiassa seitsemäs pakki, mutta ei mies ilmeisesti ihan vielä ole antamassa periksi, Hirsimäki selvitti.
Perjantaina Ässien alakerrasta oli sivussa harjoituksissa Matti Kuparisen taklauksen alle jäänyt Jesse Jyrkkiö. Jyrkkiö loukkasi kylkensä, mutta mitään ei ilmeisesti ole rikki, eikä sairausloman näin ollen pitäisi venyä kovin pitkäksi.
Keskustelua aiheesta:
Hirsimäki ja Nickerson keskustelleet paluusta
Ei kai sitä Nickersonia tänne enää rahdata. Jos mies ei mahdu edes Ahl:ssä pelaamaan, niin miten hän voisi olla vahvistus Ässissä? Joku fiksumpi ja parempi pakki joukkueeseen, ei nyt enää eletä vuotta 2006.
- Vellihousu | 17.10. 11:08

