Ulkomaat
Päivitetty 3.9.2010 08:06, julkaistu 2.9.2010 23:45

Polttoainetankkeri ajoi karille Kanadan rannikolla

Kanadan pohjoisrannikolla säiliöalus on ajanut karille. Aluksen lastina on yhdeksän miljoonaa litraa dieseliä, joka uhkaa nyt vuotaa Jäämereen.

Rannikkovartioston mukaan vuotoja ei ole vielä havaittu. Onnettomuus tapahtui lähellä Nunavutin aluetta Kanadan koillisosassa.

Viranomaiset yrittävät saada saada tankkerin pois karilta yhdessä aluksen omistavan Woodward’s Oil -yhtiön kanssa.


AVAINSANAT:

Kirjoita kommentti

Ohjeet: Voit aloittaa keskustelun ja jättää kommentin kirjautumatta palveluun. Kirjoittajat vastaavat itse kommenteistaan. Keskustelu on ennakkomoderoidu eli kommentit luetaan ennen julkaisua.

Kommentti

Uutisia

Satakunta
Kulttuuri
Blogit
 
 
MAINOS
SK Facebookissa
Videot

Tarvitset Flash Player 9:n ja Javascriptia tukevan selaimen.

Hae Flash Player tästä
Lataa Flash player

Pääkirjoitukset
Ruokaohjeet

Nokkosletut

Ruoka

Puutarhurin vihollinen on oikea terveyspommi

Polttavat nokkoset voivat olla puutarhurin mieliharmeja, mutta tuoretta ruokaa arvostava kokikokki ilahtuu niistä. Monikäyttöinen villiyrtti on ravinteikas ja maukas epeli.

Uutisia

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.autotalli.com www.etuovi.com www.mikko.fi www.mascus.fi www.vuokraovi.com www.monster.fi
Tämän alueen uusin tarjonta:
Satakunnan Kansa  Pohjoisranta 11 E  Vaihde 010 665132  Fax 010 6658330 | Käyttäjäehdot | Sopimusehdot