Talous
Päivitetty 16.2.2012 11:33, julkaistu 16.2.2012 11:11

Talvivaaran toimitusjohtajaksi Harri Natunen

Kaivosyhtiö Talvivaaralle on nimitetty uusi toimitusjohtaja. Harri Natunen johtaa nykyisin kaivos- ja metalliyhtiö Bolidenin liiketoiminnan kehitystä Ruotsissa. Hän aloittaa Talvivaarassa 19. maaliskuuta.

Nykyinen toimitusjohtaja Pekka Perä siirtyy päätoimiseksi hallituksen puheenjohtajaksi huhtikuun yhtiökokouksen jälkeen.

Lisäksi yhtiö on julkistanut tuloksensa. Liikevaihto loka-joulukuussa kasvoi kymmeneksellä vuoden takaisesta 67 miljoonaan euroon. Tulos ennen veroja laski vajaaseen neljään miljoonaan, joka on noin kolmanneksen alhaisempi kuin vuotta aiemmin.



AVAINSANAT: Harri Natunen, Talvivaara, Boliden

Kommentit (1)

Näytä: 10 20 30 40 50 kommenttia yhdellä sivulla, vanhimmat uusimmat ensin
(Tuntematon)16.2.2012 12:50

"Laillistettu Wincapita".

Ilmoita asiaton kommentti

Kirjoita kommentti

Ohjeet: Voit aloittaa keskustelun ja jättää kommentin kirjautumatta palveluun. Kirjoittajat vastaavat itse kommenteistaan. Keskustelu on ennakkomoderoidu eli kommentit luetaan ennen julkaisua.

Kommentti

Uutisia

Satakunta
Kulttuuri
Blogit
 
SK Facebookissa
Videot

Tarvitset Flash Player 9:n ja Javascriptia tukevan selaimen.

Hae Flash Player tästä
Lataa Flash player

Pääkirjoitukset
Ruokaohjeet

Nokkosletut

Ruoka

Puutarhurin vihollinen on oikea terveyspommi

Polttavat nokkoset voivat olla puutarhurin mieliharmeja, mutta tuoretta ruokaa arvostava kokikokki ilahtuu niistä. Monikäyttöinen villiyrtti on ravinteikas ja maukas epeli.

Uutisia

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.autotalli.com www.etuovi.com www.mikko.fi www.mascus.fi www.vuokraovi.com www.monster.fi
Tämän alueen uusin tarjonta:
Satakunnan Kansa  Pohjoisranta 11 E  Vaihde 010 665132  Fax 010 6658330 | Käyttäjäehdot | Sopimusehdot