Kotimaa
Päivitetty 21.2.2012 16:32, julkaistu 21.2.2012 16:28

Espoon asuntosurmasta epäilty mies vangittiin

Espoon käräjäoikeus on vanginnut espoolaismiehen epäiltynä viime perjantain taposta Leppävaarassa. Poliisin mukaan mies on kuulusteluissa myöntänyt aiheuttaneensa uhrin kuoleman.

Nuori mies kuoli väkivaltaisesti perjantaiaamuna. Poliisin mukaan surmatyö tapahtui yksityisasunnossa siellä syntyneen riidan päätteeksi. Miehet eivät tunteneet toisiaan entuudestaan.

Poliisi haluaa myös katkaista siivet huhupuheilta, joita tapaukseen on liitetty. Rikoskomisario Rauli Salonen korostaa, että teosta ei epäillä muita kuin nyt vangittuna olevaa henkilöä.


AVAINSANAT:

Kirjoita kommentti

Ohjeet: Voit aloittaa keskustelun ja jättää kommentin kirjautumatta palveluun. Kirjoittajat vastaavat itse kommenteistaan. Keskustelu on ennakkomoderoidu eli kommentit luetaan ennen julkaisua.

Kommentti

Uutisia

Satakunta
Kulttuuri
Blogit
 
 
MAINOS
SK Facebookissa
Videot

Tarvitset Flash Player 9:n ja Javascriptia tukevan selaimen.

Hae Flash Player tästä
Lataa Flash player

Pääkirjoitukset
Ruokaohjeet

Nokkosletut

Ruoka

Puutarhurin vihollinen on oikea terveyspommi

Polttavat nokkoset voivat olla puutarhurin mieliharmeja, mutta tuoretta ruokaa arvostava kokikokki ilahtuu niistä. Monikäyttöinen villiyrtti on ravinteikas ja maukas epeli.

Uutisia

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.autotalli.com www.etuovi.com www.mikko.fi www.mascus.fi www.vuokraovi.com www.monster.fi
Tämän alueen uusin tarjonta:
Satakunnan Kansa  Pohjoisranta 11 E  Vaihde 010 665132  Fax 010 6658330 | Käyttäjäehdot | Sopimusehdot